BIEGNIJ PO FORMĘ odc.1 „Dieta”

Pierwszy odcinek poradnika treningowego Sony przygotowanego we współpracy z Jackiem Gardenerem, trenerem biegania.
Pan Jacek spotyka się z dietetyczką Jagodą Podkowską, która radzi jak powinna wyglądać dieta przyszłego maratończyka
i jakie składniki odżywcze są dla biegacza najważniejsze. Nasz ekspert poddaje się także analizie składu ciała, która pozwoli sprawdzić wpływ stosowanej diety na rozwój organizmu.

BIEGNIJ PO FORMĘ – odc. 2 „Rozgrzewka”

Po wizycie u dietetyczki Jagody Podkowskiej w Centrum Rehabilitacji Sportowej, Jacek Gardener spotyka się ze swoimi podopiecznymi na zajęciach w plenerze. Ekspert prezentuje jak wykonać jeden z najważniejszych elementów treningu – rozgrzewkę. Odpowiednie rozruszanie mięśni przed każdym biegiem jest bardzo ważne, aby zminimalizować ryzyko kontuzji. Pan Jacek pokazuje jak wykonać podstawowe ćwiczenia, które pozwolą nam odpowiednio przygotować się do treningu.

BIEGNIJ PO FORMĘ odc. 3 „Stabilizacja i rozciąganie”

W trzecim odcinku poradnika treningowego, trener biegania Jacek Gardener wraz ze swoimi podopiecznymi prezentuje
elementy treningu biegowego. Podczas zajęć na sali, Pan Jacek wyjaśnia jak pracować nad techniką biegu. Na koniec prezentuje ćwiczenia rozciągające, które powinno się wykonywać na zakończenie każdego treningu – dzięki nim nasze
ciało stanie się bardziej giętkie i gotowe na trudy maratonu.

 

BIEGNIJ PO FORMĘ odc. 4 „Basen”

Tym razem Jacek Gardener i jego podopieczni spotykają się na basenie. To miejsce, w którym każdy biegacz może urozmaicić swoje treningi biegowe i wzmocnić poszczególne partie mięśni. Ćwiczenia w wodzie przyniosą korzyść każdemu, kto myśli poważnie o starcie w maratonie.

BIEGNIJ PO FORMĘ odc. 5 „Przygotowanie do startu w biegu długodystansowym”

Jacek Gardener, startuje w maratonie rozgrywanym na ulicach Warszawy. Obserwujemy z bliska przygotowania do biegu
i sprawdzamy, jak w utrzymaniu tempa podczas maratonu pomaga muzyka. Na zakończenie Pan Jacek podsumowuje cały program treningowy i zachęca, tak jak my, do biegania!